Profil użytkownika michuk

It Must Be Heaven (2019)

To palestyński film, ale śmieszny.

Faworyta (2018)

Nie lubię dramatów kostiumowych ale... chyba że robi je Lanthimos. To najbardziej "lajtowy" film Greka, co nie znaczy że nie jest nadal pojebany, że się tak wyrażę.

Roma (2018)

Czysty arthouse, poprawnie zrealizowany, przyjemnie się oglądany, szczególnie że bez konieczności wyjścia z domu dzięki Netfliksowi. Więcej takich akcji proszę.

michuk skomentował(a): michuk

Wieża. Jasny dzień (7)

chciałem napisać dokładnie to samo, ale Ty to napisałeś, więc tylko zostawię ten nic nie wnoszący komentarz
Fuga (2018)

Kolejny świetny polski mystery thiriller po "Wieża, jasny dzień". Przekonując zagrany, dobry scenariusz, nieoczywisty, ale nie udziwniony. Sama końcówka tylko wywołała u mnie mieszane uczucia, ale nie na tyle, żeby zmienić opinię o filmie. Czekam na kolejne dzieła Smoczyńskiej!

Ozark (2017)

Po Breaking Bad koncept nieco odtwórczy, ale nie można odmówić Ozark tego, że wciąga i często zaskakuje wyborami scenariuszowymi. Serial jest też ciekawy z punktu widzenia technicznego -- to chyba najsmutniejsze zdjęcia od The Walking Dead. Ogólnie - warto, ale nie wyląduje raczej w moim top 10 seriali.

michuk dodał(a) zwiastun filmu: michuk
Zama (2017)

O konkwistadorach artystycznie, bez bitew i herosów, a z człowiekiem na pierwszym planie? Pierwsze widzę w kinie. Antypatyczny bohater, wolne tempo, niekowbojscy kowboje i nieindianscy indianie -- lubię to.

Sanatorium pod klepsydrą (1973)

Śnisz na jawie wspólnie z bohaterem i to przyjemne uczucie.

michuk skomentował(a): michuk

Miłość blondynki (8)

Miałem identyczne skojarzenia z Kondratiukiem i Rejsem. Część scen (szczególnie zbliżenia na twarzy) jakby żywcem wzięte z Miłości Blondynki.